25 Şubat 2010 Perşembe

Film Günleri

Bu aralar her akşam film izliyoruz kocişle.Bu nedenle biraz da izlediğimiz filmlerden bahsetmek istedim arkadaşlar.İlk filmi sinemada izledik.
İlişki Durumu Karmaşık.Merly Streep, Alec Baldwin ve Steve Martin gibi kaliteli oyucular var.Merly Streep eşinden boşanmış bir kadını, Alec Baldwin onun eski eşini, Steve Martin ise yeni sevgilisini canlandırıyor.İki erkek arasında kalmış 3 çocuklu bir kadının hikayesinin anlatıldığı film hem komik hem de duygusal.Bence eşlerle izlenmesi gereken bir film:)İkinci film The Illusionist.
2006 yapımı muhteşem bir film.Edward Norton başrolde ve harika bir performans sergilemiş.Jessica Biel ve Paul Giamatti de gerçekten çok başarılı oyunculardan.Biz gerçekten çok etkilendik ve beğenerek izledik bu filmi.İzlediğimiz üçüncü film de Bir Geyşanın Anıları.
Daha öncesinde kitabını da okuduğum ve çok beğendiğim bir eser.Tabii her zamanki gibi kitap kadar detaylı ve sürükleyici değil film ama yine de çok başarılı.Küçük kızın hikayesini izlerken çok duygulanıyorsunuz.Oyuncular Zhiyi Zang, Ken Watanabe, Michelle Yeoh ve Gong Li.Bir diğer film ise Türk filmi.
İki Dil Bir Bavul.Amatörce çekilmiş ama gerçekten de günümüzün gerçeklerini çok güzel yansıtan bir film.Yeni öğretmenlik yapmaya başlayan bir gencin, doğuda bir köye atanmasını ve oradaki öğrencilerle olan diyaloğunu anlatıyor.İlk başta biraz sıkıcı gelebilir ama bence insanı düşündüren bir film.Son film ise Kar ve Kaplan.
Muhteşem bir Roberto Benigni klasiği.2005 yapımı olan film tek kelimeyle enfes!Roberto Bengini'nin hem yönettiği hem de oynadığı filmde ayrıca Jean Reno, Emilia Fox, Nicoletta Braschi ve Abdelhafid Metalsi oynuyor.Hayat Güzeldir filmini izlediyseniz ve çok etkilendiyseniz, bu filme de bayılacaksınız.Bence mutlaka izleyin!

11 yorum:

Flame dedi ki...

İlişki Durumu Karmaşık'a bayıldık eşimle bizde. Çok eğlenceli ve zaman zaman duygusal bir filmdi..

Kandilini kutluyorum canım..

bilge dedi ki...

kitaplara dayanamıyorum bir geyşanın anılarını okumuştum filmi ni izlemedim sevgi ve dostlukla...

petite dedi ki...

kar ve kaplanı izlememiştim,
izleyeyim bii :)

caprice dedi ki...

Bir geysanin anilari hakkinda kesinlikle sana katiliyorum ben de kitabini cok cokk daha surukleyici ve etkileyici bulmustum.
Birde okudugum kitap kisminda ayse kulinin turkan adli kitabini okudugunu gordum bu kitap hakkinda yorumlarini sabirsizlikla bekliyorum.Cunku benim icin cok ozel bir kitap bu.

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Sevgili Flame,
Gerçekten çok eğlenceli bir film.Üstelik de eşlerle izlenince daha anlamlı oluyor:)

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Bilge'cim,
Ben de kitaplara dayanamıyorum!Hepsi hayatımda ayrı bir yere sahip!

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Sevgili Petite,
Bence mutlaka izle,çok seveceksin!

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Sevgili Caprice,
Ayşe Kulin'in eserlerinden Türkan'ı okuyorum evet.Biraz yavaş ama sindirerek okuyorum.Bitirince yorumlarımı yapacağım canım:)

Syhn dedi ki...

ayy o ne zamandır bir film izlememişim oturum bu gün yapacağım şeyler birikti keşke araya bir filmde sıkıştırsam. geyşanın anıları demişsin ya onu alıp okuyayım önce.. madem kitabı -tabii ki -daha güzel;)
kar ve kaplanıda pek merak ettim!

Syhn dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Seyhan'cım aldım canım yorumlarını:)
Bence de Bir geyşanın anılarını oku ve sonra filmini izle.Beğeneceğinden eminim.Ayrıca İllüzyonist de muhteşem bir film.