14 Haziran 2013 Cuma

Gizemli Ev / Edgar Wallace


Uzun zamandır polisiye okumuyordum ama Altınbilek Yayınları'nın bu kitabı benim aklımı çeldi.

Birbirinden güzel kitaplara imza atan Altınbilek Yayınları, yine okumak isteyeceğiniz bir kitapla karşımızda. Gizemli Ev. Sürükleyici, heyecanı daima sıcak tutan kitabı tanıtayım size!

Arka kapak yazısı:

"Bir yabancı, 'editör' ile görüşmek için Londra'da küçük bir yayınevinin ofisine gider. Editörün yüzü bir örtüyle tamamen sarılmıştır. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve elit kesime dair güçlü bir dedikodudan fazlasını kafaya koydukları kısa zamanda açığa çıkar. Şantaj ve fırsatçılık gündemdedir. Gizli polis şefi T.B. Smith'in evinden biraz uzakta yaşayan milyoner Bay Farrington'un kapısında iki adam  ölü bulunduğunda, artık şantaj bağlantılarının ortaya çıkması yakındır.

Bu adamları şantajcı mı vurmuştu?

Ya da kim gerçekten göründüğü gibiydi?..

Tüm sırların hem kaynağı hem de saklandığı yer olan Gizemli Ev, çevresinde örülen entrikalar ve tüm bunların içinden çıkmaya çalışan, zeki, nüktedan, pratik zekalı ve uyanık Poltavo...

Tam adı Richard Horatio Edgar Wallace olan yazar, yazdığı 175 romanın 160 tanesi sinemaya uyarlanmış, King Kong gibi efsanevi bir öykü ve William Tell gibi bir halk kahramanı yaratmayı başarmış, geçtiğimiz yüzyılda Amerika'nın gerçek çoksatar yazarı olmuş güçlü bir kalemdir. Yazdıklarıyla Stephen King, Scott Turow, Michael Connolly ve Lee Child gibi usta yazarları etkilemiş olan Wallace, Amerika'da, polisiye kitaplar konusunda Sherlock Holmes'un yaratıcısı Conan Doyle ve Hercule Poirot'un yaratıcısı Agatha Christie kadar saygın ve popülerdir. Ölümünün otuzuncu yılı anısına The New York Times gazetesinde yayınlanan özel biyografide, 'O olmasaydı, bugünün pek çok polisiye gerilim yazarı hehüz kurguda emekliyor olurdu,' diye yazılmaktadır.

Gizemli Ev, Wallace'ın hayal gücüyle ördüğü muhteşem kurgu dünyasına adım atmak için bulunmaz bir fırsat..."

Polisiye seviyorsanız, kaçırmamanız gereken bir kitap!

Hiç yorum yok: