16 Haziran 2014 Pazartesi

Ejderha Tehlikesi Nasıl Savuşturulur / Cressida Cowell

Günışığı Kitaplığı'ndan yeni kitap

Ejderha Tehlikesi Nasıl Savuşturulur?
Cressida Cowell

"Mizah yüklü Hıçkıdık dizisinin 5. kitabı ve bu diziden uyarlanan animasyon filmi 'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2' haziranda tüm Vikingseveleri müthiş bir macerada buluşturuyor!

Çelimsiz bir kahraman ve yaralı bir ejderha birlikte neler başarabilir?

İngiliz yazar ve illüstratör Cressida Cowell'ın, çocukluğunda dinlediği Viking hikayelerinden esinlenerek yarattığı çağdaş komedi dizisi 'Hıçkıdık', heyecan dolu beşinci kitabıyla sürüyor. 'Hıçkıdık' dizisinden sinemaya uyarlanan ve 2011 Bafta ile Oscar Ödülleri adayı olan animasyon filmi 'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin'in ikincisi de kitabın hemen ardından, haziranda sinemaseverlerle buluşacak. Sorunları, kaba kuvvete başvurmadan, iletişimle çözmeye çalışan, tam da bu yüzden büyük bir lider olacağına kimsenin inanmadığı küçük Viking Hıçkıdık, kahramanlığa giden yoldaki soluksuz maceralarından birini daha anlatıyor. Bu beşinci kitapta, patlamak üzere olan bir yanardağı söndürme görevini  omuzlayan kahraman, yetişkinlerin hırslarına, düşünmeden aldıkları kararlara ve perde inmiş gözlerine rağmen, aklıyla ve tüm canlılara duyduğu sevgiyle zirveye tırmanıyor. İlk dört kitap Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, Nasıl Korsan Olursun, Ejderhaca Nasıl Konuşursun, Ejderha Laneti Nasıl Bozulur'un ardından Hıçkıdık'ın bu beşinci kitabında da, zengin metnin yanı sıra eğlenceli desenler, haritalar ve kahraman albümleri yer alıyor. Hıçkıdık'la ilgili son gelişmeleri takip etmek için, dizinin resmi facebook sayfası:
www.facebook.com/Hickidik.dizi

Kaba kuvvete değil aklına güvenen büyük Viking Kahramanı Korkunç Gıcık III.Hıçkıdık, Müthiş Maharetli sayesinde, bir Yokedici Ejderha'nın elinden güç bela kurtulmuştur. Bu gizemli adamın, kendi annesiyle ilgili bir sırrı olduğunu öğrendiği sırada, patlamak üzere olan korkunç bir yanardağa tırmanmak zorunda kalır! Elbette, sarsak arkadaşı Balıkayak ve gözüpek Kamikaze'yle birlikte..."

Hiç yorum yok: