4 Eylül 2013 Çarşamba

Mutluluğun Öteki Yüzü / Sere Prince Halverson


Tatile gitmeden önce çok güzel ve beni çok duygulandıran bu kitabı okudum, bitirdim ama yazmaya ancak şimdi fırsat bulabiliyorum.
Zaten şu sıra bloglarda sık sık görüyorsunuzdur bu kitabı. Arkadya Yayınları'nın Mutluluğun Öteki Yüzü adlı kitap, son zamanlarda okuduğum en etkileyici kitaplardan biri.

Kitapta bir aile hikayesi anlatılıyor. Ella Beene ve eşi Joe iki çocuklarıyla mutlu bir evlilik sürdürürken, günün birinde Joe hayatını kaybediyor. Joe'nun iki çocuğuyla yalnız kalan Ella, kocasının yasını tutarken bir yandan onun ardında bıraktığı sırları çözmeye çalışıyor, diğer yandan da çocukların biyolojik annesi Paige'in bir anda ortaya çıkıp velayet davası açmasıyla uğraşıyor. Oldukça zor günler geçiren Ella'nın hikayesini mutlaka okumalısınız. Ben kitabı okurken çok etkilendim, çoğu zaman gözyaşlarımı tutamadım.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

"Gerçek mutluluk nedir, nerededir?
Peki onu bulmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Ella Beene için mutluluk eşi Joe ve Joe'nun önceki evliliğinden olan iki küçük çocuğuyla kurduğu mutlu yuva demektir. Ancak bir yaz sabahı Joe'yu onlardan sonsuza dek koparan acımasız dalga, sadece onu değil sırlarını da beraberinde götürür. Üç yıl boyunca çocuklara kendi öz evlatlarıymışçasına bağlanan Ella'nın hayatı, cenaze töreninde çocukların biyolojik anneleri Paige'in ortaya çıkmasıyla tamamen altüst olur.

Joe'yla evlilikleri boyunca Paige'in Joe'yu ve çocukları terk edip gittiğini ve ortadan kaybolduğunu sanan Ella'nın kalbinde tarifsiz bir acı, elindeyse çözülmesi gereken yepyeni bir bulmaca vardır artık. Bir yandan canından çok sevdiği çocukları için Paige ile velayet savaşı verirken, diğer yandan Joe'nun ona miras bıraktığı diğer şeyin, yani hiç açılmamış mektupların içinde pusuda bekleyen sırların ardındaki gerçeği öğrenmek zorundadır. Ella, kalp ağrıları ve gözyaşlarıyla dolu bu yolculukta her şeye rağmen umut etmeyi bir kez daha hatırlayacaktır.

Sere Prince Halverson'ın duygu yüklü kaleminden dökülen Mutluluğun Öteki Yüzü, herkesi derinden etkileyecek, yüreklerinize kazınacak türden bir roman."

Mutlaka okuyun...

2 yorum:

Syhn dedi ki...

ben de severek okudum. insan kendini onların yerine koymadan edemiyor..

müşerref Yaz dedi ki...

Ben yeni basladim kitaba surukleyici bir anlatim tarzi var dilide yalin.kisa süre de bitirecegime eminim