10 Nisan 2015 Cuma

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları / Hannah Richell (Orkinos Yayınları)Kıyıya Vuran Deniz Kabukları

Hannah Richell

Orkinos YayınlarıSon zamanlarda okuduğum en güzel kitaptı...

Hızlı başlayan bir aşk ve arkasından gelen evlilik, çocuklar... Zamanla herkesin yaşadığı çatışmalar ve bunların getirdiği kopmalar...Ve tabii yaşanan o korkunç olay ile yıkılan aile bireyleri...

Hannah Richell öyle güzel, öyle doğal anlatmış ki, sanki yanı başınızda dostunuzla sohbet ediyormuşsunuz gibi okuyorsunuz kitabı. Bir geçmişe bir günümüze gidip gelmesi, dikkatinizi sürekli canlı tutuyor ve sizi hep merakta bırakıyor. Tabii bu sayede kitabı elinizden bırakamıyor, neler olacağını öğrenmek için sürekli okuma isteği duyuyorsunuz.

Çok güzel bir kitap ancak oldukça duygusal. Eğer kendinize güveniyorsanız, mendilinizi alın ve okumaya başlayın..."Kalbiniz affetse bile ruhunuz ihaneti unutup yeniden sevmeyi öğrenebilir mi?"

"Dorset sahilini dalgalarıyla döven fırtınalı bir deniz...Kıyıların tepesinde gün ışığında beyaz duvarlarıyla adeta inci gibi parlayan bir çiftlik evi...Clifftops.

Burası Dora'nın bir zamanlar evim dediği yerdir. Şimdi ise Dora sevdiği adamla Londra'da yaşamaktadır ve içinde yeni bir hayat büyümektedir. Ancak on bir sene önce yaşadığı o korkunç olaydan bu yana kendini bir türlü toparlayamıyordur. Dahası kendini bir anne adayı olarak yeterli görmemektedir.

Daha fazla bu şekilde yaşayamayacağını anlayan Dora, geçmişiyle yüzleşmek için çocukluğunun geçtiği o eve döner. İstediği cevapları annesinden öğrenecektir. Fakat döndüğünde hiçbir şeyin eski masumluğunu korumadığını görecektir. Çünkü her ailede sırlar vardır ve bazıları sonsuza kadar saklanmalıdır...

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları, ihanet ve yalanlarla parçalanan bir ailenin umuda tutunuşunu anlatan muhteşem bir roman..."
4 yorum:

bahar006 dedi ki...

Aldım listeme, isminde hannah olanların doğal bir yeteneği var sanırım:)

KİTAP EYLEMİ dedi ki...

aldım notumu , en güzel kitaptı cümlesinden sonra , lakin ne zaman edinilir ve gelir sıra :D

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Bu da başucumda okunmayı bekliyor. Kapağı çok hoşuma gittiği için aldım ve şu ana kadar hep iyi yazılar duydum kitap hakkında . Sevgiler :)

Canan Ünal dedi ki...

Sevgili Bahar006,
Ben de aynı şeyi düşündüm biliyor musun?Tesadüf müdür yoksa bu Hannah isimliler mi çok yetenekli bilmem :)

Sevgili Kitap Eylemi,
Acelen yok tabii, ne zaman dilersen ama eninde sonunda oku bence.

Sevgili Hayat İzlerim Kitap Sesleri,
Gerçekten okumadan geçilmemesi gereken bir kitap. Benden de sevgiler :)