24 Aralık 2015 Perşembe

En güzeli, çocuk kitapları!

Çocuk kitapları okumaya bayıldığımı söylemiştim değil mi?
İnsanın ruh halini değiştiriyor çocuk kitapları. Yaşadığınızı fark ediyorsunuz adeta!

İşte güzel bir kaç örnek Final Kültür Sanat Yayınları'ndan:
Başımızda Kuşlar

Yazan ve resimleyen: Samdra Gobet

"Bu kitap, kuşlarla birlikte yaşayan insanların ve insanlarla birlikte yaşayan kuşların öyküsüdür.

Öykünün mekanı düşsel bir ülkedir ve bu ülkede kuşlar, yuvalarını insanların başları üzerine yapar. İnsanlar, başlarının üzerindeki kuşlardan rahatsız olmak bir yana, onar olmadan yapamazlar. Çünkü kuşlar, şükran borçlarını ödemek için insanların hayatlarını kolaylaştırıp eksiklerini kapatırlar. Herkes hayatından memnundur. Fakat günün birinde insanlar, başlarının üzerindeki kuşları kafese kapatmaya başlayınca büyü bozulur, herkesin huzuru kaçar. Kuşlar hasta olur, insanlarsa mutsuz. Neyse ki, bütün bunlara karşı çıkan iyi yürekli insanlar da vardır!Özgürlüğün ve dostluğun kıymetini bilen insanlar...

Olağanüstü resimlere eşlik eden felsefi ve lirik bir anlatım...Ömür boyu saklanacak türden bir kitap!"

İhtiyar Pastacı ve Kırmızı Kedileri

Yazan: Tobias Aufmkolk
Resimleyen: Nicole Aufmkolk

"Dördü de kırmızı, dördü de oyuncu, dört sevimli kedi...

Ve dördü İhtiyar Pastacı'nın evinde yaşıyor. İhtiyar Pastacı'nın kedilerinden sonra hayatta en sevdiği şey, üzerinde kırmızı ahududu meyveleri bulunan lezzetli bir pasta. Fakat ahududuyu en az onun kadar çok seven biri daha var anlaşılan. Çünkü İhityar Pastacı ne zaman bir pasta yapıp soğumaya bıraksa, üzerindeki ahududular gizemli bir şekilde kayboluyor! İhtiyar Pastacı düşünüyor, taşınıyor, fakat hırsızın kim olabileceğini bulamıyor. Bunun üzerine ahududu hırsızını yakalamak için pusuya yatıp bekliyor ve sonunda onu yakalıyor. Fakat hırsız, İhtiyar Pastacı'nın hiç ummadığı biri çıkıyor!"

Dedektif Rino 
Kayıp Penguen Vakası

Yazan: Pilar Lozano Carbayo&Alejandro Rodriguez
Resimleyen: Claudia Ranucci

"Fillerden biri kayıp mı olmuş? Aslanların yemeğini mi çalmışlar? Birileri kunduzları mı zehirlemiş? Pandanın üstüne bir kutu boya mı dökülmüş? Havuzda kan mı var? Sırtlana isimsiz mektuplar mı gönderiliyor? Devekuşuna tuzak kuran da kim? Ve geceleri ortaya çıkıp flamingoları korkutan bu gizemli gölge de neyin nesi? Hımmm...Galiba hayvanat bahçesinde birtakım gizli işler dönüyor!

Bunları çözmek için dedektif mi lazım? O halde sizi ofisime beklerim. Ben Dedektif Rino! Hayvanat bahçesinin üçüncü bölümüne gelin, orada beni sıcak göletimin içinde otururken bulacaksınız."

1 yorum:

sevdicann dedi ki...

Blog yorum kardeşliği grubundan geliyorum. İzleyiciler gatgetiniz yok:( ben de beklerim:) Sevgiler