8 Eylül 2008 Pazartesi

Tüyap'ı beklemek...

Bu sene de bir aksilik çıkmazsa Tüyap Kitap Fuarı'na gitmek istiyorum.İlk defa geçen sene gidebildim.Ondan önceki sene fırsat olmamıştı, daha öncesinde de İstanbul'da değildim.Ama hep çok istemiştim gitmeyi.O ortamda olmayı, o havayı solumayı, doyasıya kitapları incelemeyi ve sınırsızca kitap almayı...
İlk defa geçen sene gidebildik fuara eşimle birlikte.O benim gibi değildir, pek okumaz kitap.Ama onu da kolundan tuttum, yürü bakalım gidiyoruz fuara diye...Çünkü önceki sene gidemediğim için çok üzülmüştüm, bu sene artık mutlaka gitmeliyim diye hazırlamıştım kendimi.
Ücretsiz olarak İstanbul'un bazı noktalarından kalkan servislerinden biri ile epey bir yol gittik ve sonunda ulaştık fuar alanına.O kadar kalabalıktı ki anlatamam.Üstelik de hafta içi olmasına rağmen.Bir kere her yerde öğrenci grupları vardı.Cıvıl cıvıl geziyordu çocuklar öğretmenleri ile birlikte.
Hemen içeri girdik.Oldukça büyük bir alana kurulmuştu fuar.İnsan oraya adım atar atmaz ne yapacağını, nereye gideceğini şaşırıyor.Eşimi oradan oraya sürüklüyordum.Her standı görmek, neredeyse her kitabı incelemek istiyordum.En sonunda sırayla gezmeye karar verdik.
Fuara gitmek için yola çıktığımızda saat 12.00 civarıydı, fuarı gezip alışverişi bitirdiğimizde ise saat 19.00'a gelmişti.Ve tahmin edebileceğiniz gibi benim ve eşimin elimiz kolumuz kitap doluydu!Tam olarak kaç kitap aldığımı ve kaç lira harcadığımızı eve gelince anlayabildik.Yanlış hatırlamıyorsam 23 tane kitap almıştım ve yaklaşık olarak 250 ytl ödemiştim.Muhteşem bir gündü benim için.Zaten elimde listeyle gitmiştim oraya.Ama tabii liste dışında da aldıklarım vardı:)
Eve gelir gelmez kaplamıştım yeni kitaplarımı naylon defter kaplarıyla.Bu benim adetimdir, her yeni kitabı naylonla kaplarım ki eskimesin, güzelliğinden bir şey yitirmesin.
İşte böyle bir serüvendi geçen seneki kitap fuarı benim için.Geçenlerde de bu seneki fuarın ne zaman düzenleneceğine bir bakayım dedim.1-9 Kasım 2008 tarihleri arasında yaplıcakmış bu seneki fuar.Tam tahmin ettiğim gibi...Ben zaten çoktan para biriktirmeye başlamıştım bile...

1 yorum:

TAZE NANE dedi ki...

Tüyap fuarı önceden beyoğlunda yapılırdı. Hep giderdik ama sonra biraz uzağa taşındı artık gidemiyoruz. Ama git çok güzel oluyor. Sevgilerimle TAZENANE