29 Mayıs 2013 Çarşamba

Beden Bende Bir Bavul / Ferhat KazancıFoo Prodüksiyon tarafından piyasaya çıkarılan Beden Bende Bir Bavul, deneme türünde bir kitap.
Ferhat Kazancı içindekileri bize aktarmış yazdıklarında. Ama nasıl aktarmış? Öyle süslü püslü cümlelerle değil.
Sade, duru bir anlatımla...
Ama o sadeliğin içinde öyle duygular gizli ki, sizi en derininizden yakalayan...

"Senden uzaklaşmakta olan bir yolcuyum...
İzini sürebileceğim bir yolum yok. Sadece gitmesi gerektiğini fark eden, sakinliği seçen bir rolü kendime kılıf seçtim. Üzerime yakıştıramasam da yolumda üşümemek için giyinmek zorunda kaldığım."

"Sensizlik ile eşdeğer tek gerçek. Bensizlik.
Sen yoksun ya...
Bu yüzden birlikte yok olduk."

"Dön bana diyebilecek kadar sevmek yürek işidir artık. Kırılan kalp öyle büyük bir hasarla ellerine teslim ediliyor ki, o yıpranan kalbine acır hale gelirsin ve sen tekrar dön bana diyemezsin. Ne istediğini bilmeden kendi içine gizlenirsin. Aslında kendine anlatabileceğin şeylerden bile korkar dilin... Dilin susar, kalbin susar, her şeye rağmen ona duyduğun aşk susar. Sen kazandığını sanırsın... BEN susarım."

"Elinden kayıp gidene çaba sarf etmişsen, bırak artık gitsin... Sana ait değilmiş. Sana ödünç gelmiş... Belki de gerçekten sevmiş ama artık gitmek istemiş..."

"Dilimin ucunda biriktirdiklerim kalbime ağır gelmeye başladığında, sessiz kalmak yerine çığlık atmayı istedim. Geç mi kaldım... Yoksa ben hep yalnızdım da çevremdekileri beni duyabilecek varlıklardan mı saydım."

Daha hangi birini yazayım.
Hepsi birbirinden güzel, dönüp tekrar tekrar okunacak nitelikte...

Ferhat Kazancı lezzet dolu bir kitap yazmış.
Mutlaka okuyun...

1 yorum:

AyŞeGÜL dedi ki...

header' ın değişmiş, çok da güzel olmuş, hayırlı olsuuuuuun :)