12 Mart 2014 Çarşamba

Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor / Behiç Ak


"Gülümseten Öyküler'in yaratıcısı Behiç Ak, 'Tombiş Kitaplar' dizisinin üçüncü kitabında çocukları hayaller kurmaya çağırıyor!

Kim astronot, kim kedi olmak ister?

Çocuk kitapları alanındaki özgün verimiyle özgün verimiyle ülkemizin 2013 Astrid Lindgren Anma Ödülü (ALMA) adayı olan Behiç Ak'ın 'Tombiş Kitaplar' dizisi, sanatçının yeni yazıp çizdiği üçüncü kitabıyla sürüyor. Benim Bir Karışım ve Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor kitaplarında farklı soruların cevaplarını arayan Memo ile bu cevapları pek de umursamayan yakın arkadaşı Tombiş, bu sefer de çocukluk hayallerinin sınırsızlığına tanıklık ediyorlar. Sanatçı bu kitabıyla, çocukları büyük hayaller kurmaya ve hayallerinin peşinden gitmeye davet ediyor. Çocukları olasılıklar ve farklılıklar üzerine düşündüren Tombiş Kitaplar, gelecekteki felsefe okumalarının kapısını aralıyor. Dizi, hem desenleriyle hem de yaratıcı okuma olanağı sağlayan metniyle küçük okurlar kadar yetişkinlerin de en sevdiklerinden.

Çocuk olmaktan sıkılan Memo, büyüyünce ne olacağına karar vermeye çalışır. Herkesin ne kadar da farklı hayalleri vardır! Hele arkadaşı Tombiş'in hayallerine ne demeli?

Tombiş Kitaplar Dizisi

1. Benim Bir Karışım
2. Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor
3. Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor"


Behiç Ak'ın hem anlatımı hem de çizimleri o kadar güzel ki, ben çok severek okuyorum. Çocuklarınız için mutlaka alın derim :)

Hiç yorum yok: